Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Windowed Mode

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo - Awake Mod [EN]
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rlvampire

PostPosted: 29 Apr, 2015 20:22    Post subject: Windowed Mode

How do I get Awake to run in windowed mode, ddraw.dll does not seem to be compatible with the newest version?
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 29 Apr, 2015 23:11    Post subject:

ddraw.dll works with Diablo: The Awakening.

rlvampire

PostPosted: 30 Apr, 2015 1:23    Post subject:

I had to move it into the data folder with AwakeEN. Next issue, intro video leaves a fat box in the middle of the screen and only goes away if you load or create a character.

Edit: If I move the window away from original placement it mostly subsides however is there a better fix?
Back to top
View user's profile Send private message
Obishedo

PostPosted: 30 Apr, 2015 21:44    Post subject:

Przepraszam, ?e po polsku ale musz? sam Ciebie zapyta? czy faktycznie b?dzie mo?na uruchamia? "Awakening" w oknie. B?dzie bardzo mi?o, gdy? mam na oku jeden projekt zwi?zany z wersj? 7.0. Jednak warto by "Awake" uruchamia?o si? w oknie. Dlaczego? Ju? t?umacz?. Otó? mam w zamy?le nagra? ca?? moj? rozgrywk? warriorem od totalnego zera, nie korzystaj?c zupe?nie z niczego co zdoby?em i zdob?d? zanim wyjdzie wersja 7.0. Smaczku mo?e doda? fakt, ?e b?d? gra? rozgrywk? typu Hardcore. Czyli jedna ?mier? równaj?ca si? ko?cu gry. Niestety do nagrywania mam tylko HyperCam 2.0 i jak nagrywam na pe?nym ekranie, czyli tak jak mamy obecnie zrobione "Awake" to gdy wchodz? do innej lokacji nagle robi mi si? t?czowo na filmie i nic nie wida?... Tak samo mia?em z "Diablo" i nic nie zaradzi?em. Ale gdybym mia? mo?liwo?? gry w oknie to by?oby to fantastyczne, gdy? testowa?em to z "Tchernobogiem" i wtedy HyperCam spisywa? si? znakomicie. Znowu? jak mia?em odpalony "Tchernobog" na full screenie to jak zobaczy?em filmik opad?y mi r?ce, gdy? ekran by? ca?y czas czarny. Kombinowa?em z ustawieniami i nic nie odkry?em. Je?li mam gr? w oknie to nagrywa mi pi?knie...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Noktis
Site Admin

PostPosted: 01 May, 2015 22:13    Post subject:

Mo?esz uzy? ten program http://sourceforge.net/projects/dxwnd/
Albo jaki? ddraw.dll wrapper np ten http://www.strangebytes.com/index.php/projects/1-diablo-1-windows-7-vista-patch

Obishedo

PostPosted: 02 May, 2015 2:26    Post subject:

A wi?c sytuacja wygl?da tak, ?e:

1 opcja wymaga pliku dxwnd.dll, którego nie mam. Czyta?em troch? tutaj:
http://www.solvusoft.com/pl/files/brak-nie-mo%C5%BCna-odnale%C5%BA%C4%87biblioteki-b%C5%82%C4%85d/dll/windows/windows-software-developer/third-party-application/dxwnd-dll/
no i nie mam si?y w nocy kombinowa?

2 opcja dzia?a no ale to okno to nie okno lecz... okienko. Jest tak ma?e, ?e nie ma sensu na nim nagrywa? gameplay'a.

Najlepsze okno by?oby takie jak jest w "Tchernobogu". Ono jest zasadniczo du?e i filmiki na nim wychodz? fajnie.

P.S. masz mo?e ten plik dxwnd.dll? Jak co? to prze?lij mi na maila ok?
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 02 May, 2015 10:32    Post subject:

1. Pobierz ostatni build DxWnd http://sourceforge.net/projects/dxwnd/files/Latest%20build/

2. Wielko?? okna mo?e ustawi? w pliku konfiguracyjnym. W tym przypadku mo?na to chyba zrobi? pod znakiem tyldy ( ~ )

3. S? inne pliki ddraw.dll z mo?liwo?ci? uruchomienia w oknie, które dzia?aj? z Diablo 1.

Obishedo

PostPosted: 06 May, 2015 14:48    Post subject:

Sprawa wygl?da tak, ?e uruchamia dxwnd.exe potem w zak?adce Main w polu Path wyszukuj? awake.exe. No i od tej pory nie wiem jak poustawia?, ?eby odpala?o okno takie jak w "Tchernobogu" na pocz?tku. Zmienia?em ró?ne te opcje ale zawsze mi gra wyskakuje na pe?nym ekranie... Czego bym nie zmieni? to efekt wci?? taki sam a nawet gorszy bo gra si? wiesza Sad
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 06 May, 2015 19:07    Post subject:

Bo plik Awake.exe to loader, a ty musisz uruchomi? w tym programie moda nie loader, czyli uruchamiasz plik AwakeEN.exe, który znajduje si? w folderze "Game". Je?li nie dzia?a to u?yj ddraw.dll.

Obishedo

PostPosted: 06 May, 2015 20:05    Post subject:

1 opcja) Zrobi?em tak jak piszesz, uruchomi?em za pomoc? pliku AwakeEN.exe, pozmienia?em niektóre warto?ci no ale uruchamia na fullscreenie.

2) wrzuci?em do folderu game plik ddraw.dll no ale nie jestem zadowolony z wielko?ci okna. Tak ju? zreszt? robi?em wcze?niej, a na tak ma?ym oknie to nie ma nawet mowy o nagrywaniu gameplay'ów...
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 06 May, 2015 20:29    Post subject:

Skoro z Diablo 1 dzia?a, to z Awake równie? powinno.

Ty chyba nie czytasz moich wiadomo?ci.
Quote:
2. Wielko?? okna mo?e ustawi? w pliku konfiguracyjnym. W tym przypadku mo?na to chyba zrobi? pod znakiem tyldy ( ~ )

Obishedo

PostPosted: 06 May, 2015 20:40    Post subject:

Ale o jaki plik dok?adnie chodzi? Ten ddraw.dll? Otwieram go notatnikiem i jest g?szcz przeró?nych znaczków...

Chyba, ?e chodzi Ci o co? innego bo ja na te sprawy to za ciemny jestem Very Happy
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 06 May, 2015 23:24    Post subject:

Pliki *.exe tez otwierasz notatnikiem? Smile

Obi, twórca tego tematu pisa? do mnie na facebooku i mu wyja?ni?em w kilku zdaniach jak odpali? Awake w oknie. Pisa?em ?aman? angielszczyzn? i jako? zrozumia?, a ty nie mo?esz zrozumie? i to po polsku Smile

Napisa?em ci, ?e ten wrapper ma konfiguracj? pod tyld? (~). W archiwum z dll masz jeszcze dodatkowo instrukcj?. Czy w instrukcji jest napisane aby ddraw.dll otwiera? notatnikiem?

Mam wra?enie ?e inne pliki ddraw.dll dzia?aj?ce z diablo 1 i maj?ce opcje uruchomienia gry w oknie posiadaj? lepsz? jako?? obrazu w trybie windowed.

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo - Awake Mod [EN] All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum