Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Wersja 7.0 w budowie
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL]
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 08 Nov, 2014 19:56    Post subject: Wersja 7.0 w budowie

Oto co planuje doda? w wersji 7.0

- Nowy wygl?d menu gry
- Od?wie?ony interfejs gry
- Zmiany w laucherze
- Nowe grafiki dla potworów / zmiany w potworach. (przyk?adowo nowe grafiki dla Andariel, mefista i duriela - grafiki z d2)
- Nowe filmiki / przerywniki, chcia?bym aby by?y w formie szkiców w jakim? unikalnym stylu jak np w Diablo 3, tylko jest jeden problem - nie umiem rysowa?, wi?c jak znacie kogo? ch?tnego do wspó?pracy do dajcie namiar Smile.
- dodanie krowiego poziomu, tylko w single player ale mo?e na multi te? jaka? krowa si? pojawi.
- Drobne zmiany w przedmiotach
- Zmiany w Tristram, przywrócenie Gilian i Pepina a zarazem zmiany w fabule )
- Nowe palety dla poziomów podziemi.
- Drobne zmiany w spellach.
- Zmiany w balansie
- Zadanie z Andariel przenie?? na 4 poziom podziemi.
- Doda? polskie g?osy dla Wojownika, ?otrzycy i Czarodzieja w polskiej wersji gry.
- Poprawki w wersji PL.
- Usuni?cie niepotrzebnych rzeczy z Tristram min, zablokowanie doj?cia do obszarów gdzie wida? czarny obszar.

To na razie tyle. Wersja 7.0 b?dzie prawdopodobnie ostatni? wersja moda. W tym temacie b?d? informowa? o niektórych rzeczach które dodaj?.

Last edited by Noktis on 10 Dec, 2014 21:39; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Obishedo

PostPosted: 08 Nov, 2014 22:44    Post subject:

Quote:
- dodanie krowiego poziomu, tylko w single player ale mo?e na multi te? jaka? krowa si? pojawi.

Krowi Król rzucaj?cy zbroj? a'la Bovine Plate z "Hellfire" Smile
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 09 Nov, 2014 14:47    Post subject:

Tylko w Single Player mog? ustawi? ?eby jaki? boss rzuca? dany unikat. Tak jest np. ze Skeleton Kingiem, ?e rzuca Undead Crown.

Obishedo

PostPosted: 09 Nov, 2014 15:00    Post subject:

Ech, zapomnia?em, ?e w multi w?a?nie to nie dzia?a.
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 22 Nov, 2014 16:06    Post subject:

Kilka dni temu na stronie Awake w serwisie Facebook pojawi? si? pewien filmik zwi?zany z wersj? 7.0:
https://www.facebook.com/video.php?v=873629352655362

Obishedo

PostPosted: 22 Nov, 2014 16:50    Post subject:

Nie u?ywam Facebooka i dobrze, ?e da?e? link bo bym o niczym nie wiedzia?. Zaimplementowanie mobków z "Diablo II" daje ciekawy efekt. Mimo, ?e pokaza?e? tylko 7 sekund walki z Andariel ju? czekam z niecierpliwo?ci? na v7.0. Na jakim etapie jeste?? Czy wiesz ju? kiedy wydasz wersj? fina?ow??
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 22 Nov, 2014 21:35    Post subject:

Filmik przestawia Andariel, zrobi?em co? takiego w 2010 roku, ale nigdy nie doda?em tego do gry. Jeszcze nie zacz??em robi? wersji 7.0, ja nie jestem tak jak pewien modder, który wyda? tyle wersji swojego moda, ?e liczy si? ju? w setkach Smile

Obecnie w Awake jest wi?cej gatunków potworów ni? w standardowym Diablo, dzi?ki zast?pieniu jakiego? podgatunku nowym gatunkiem. http://diablo1.eu.org/?en_monsters,13

Cz??? tych nowych potworów co s? obecnie dost?pne zostanie zmienionych na co? innego z grafik? z d2 (o ile b?dzie to mo?liwe), np takie Psychorby nie pasuj? mi do Awake.

Najlepiej by?oby normalnie dodawa? nowe potworki bez zmieniania jednego w co? innego. Wiem ?e co? takiego jest mo?liwe bo np TH ma wi?cej bossów, unikatów itd.

Fog

PostPosted: 28 Nov, 2014 0:23    Post subject:

Ostatnio mod zosta? uruchomiony na chwilk? z ciekawo?ci by si? z nim zapozna?. Najpierw chc? przej?? podstawk?, pó?niej zabior? si? za niego i b?d? w stanie powiedzie? wi?cej, je?li mo?na. Shocked

To co na pocz?tek rzuci?o mi si? w oczy to miejsca dost?pne w Tristram, do których nie by?o normalnie doj?cia. Zawsze ciekawi?o mnie co jest za murkiem, albo rzeczk?. No ale tajemnica zosta?a odkryta - czarna przestrze?, koniec mapy. Z tego co widz?, wymiary miasta s? chyba takie same jak podziemi. W moim odczuciu niezbyt fajnie to wygl?da, lepiej by?o z ograniczon? przestrzeni?, gdzie nie da?o si? zobaczy? ko?ca mapy miasta.

Co do Adrii, bardziej pasowa? mi do niej jej budynek, ni? zwyk?a chatka.

By? te? jeden bug, raczej nie przewidzenie. Potworek wyrzuci? dwie miksturki many, ale le?a?a tylko jedna. Podobnie inny wyrzuci? z?oto, le?a?o obok cia?a w prawym ko?cu ekranu, a druga kupka z?ota le?a?a w lewym. Po przemieszczeniu si?, ta z lewego znikn??o. Niby nic, ale pisz? w razie czego.

Quote:

- Nowe filmiki / przerywniki, chcia?bym aby by?y w formie komiksowej w jakim? unikalnym stylu jak np w Diablo 3, tylko jest jeden problem - nie umiem rysowa?, wi?c jak znacie kogo? ch?tnego do wspó?pracy do dajcie namiar Smile.

Komiks, chmurki? Nie za bardzo mi to pasuje do Diablo. Bardziej co? jaka? mroczna sceneria, czy taka przesuwaj?ca si? z g?osem narratora. To tylko moja opinia. To co planujesz doda?, mo?e wyj?? nawet ca?kiem fajnie.

Podoba mi si? muzyka z Tristram jak i menu g?ównego. Cieszy mnie fakt, i? potworki s? trudniejsze ni? w podstawce, bo np. takim magiem w D1 to nie gra nawet w mp. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 28 Nov, 2014 13:13    Post subject:

Quote:
W moim odczuciu niezbyt fajnie to wygl?da, lepiej by?o z ograniczon? przestrzeni?, gdzie nie da?o si? zobaczy? ko?ca mapy miasta.
W wersji 7.0 nie b?dzie dost?pu do miejsc gzie wida? czarn? przestrze?.
Quote:
Komiks, chmurki? Nie za bardzo mi to pasuje do Diablo.
Mo?e ?le si? wyrazi?em, nie chodzi o typowy komiks z chmurkami, tylko o szkice (poprawi?em pierwszy post). Tak jak w filmikach z Diablo 3. Przyk?ad masz tutaj pocz?tek filmu https://www.youtube.com/watch?v=PfQVZXo-UIQ&list=UUZu7pb1WQrjIawnl-v4dQCA albo tutaj https://www.youtube.com/watch?v=oIF8O0tJIcs
Co prawda znajduj? si? tam animacje ale s? równie? obrazy statyczne. Taki efekt pseudo 3D mo?na uzyska? maj?c szkic sk?adaj?c si? z kilku warstw np pierwszy i drugi plan, przesuwaj?c w odpowiedni sposób mi?dzy sob? warstwy z których z?o?ony jest obraz.

Wojtek25

PostPosted: 28 Nov, 2014 15:39    Post subject:

http://scr.hu/3469/aqwq2

Ma?e b??dy w lichu Smile

Jin

PostPosted: 10 Dec, 2014 3:04    Post subject:

Code:
To na razie tyle. Wersja 7.0 b?dzie prawdopodobnie ostatni? wersja moda. W tym temacie b?d? informowa? o niektórych rzeczach które dodaj?.
poczekaj poczekaj ile razy ja juz to czytalem to nie wiem, noktis Ty nigdy nie zostawisz D1 , nawet w zaswiatach ^^co do goscia od hella to alfabet mu sie skonczy i wiecej nic nie wrzuci, ale z toba inaczej pogralbym na BT znow z kims, ale to juz nie te czasy by poczuci sie jak dziecko ^^ chociaz dla przyjemnosci i zabicia wolnego czasu gram , gram w D1 Przebudzenie by Noktis! ale na singlu:( no i czekam ten tego na nowego skina dla Andzi bo mnie zszokowal + wielki dla ciebie bo kto by nie chcial pokonac tego monstrum w D1 tez ,no i czekam tez na wersje 3cyfrowa bo dam sobie reke uciac ze taka powstanie ^^ pracuj pracuj i daj ludziom wspomnienia z dziecinstwa .
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address MSN Messenger
Savrok

PostPosted: 10 Dec, 2014 5:30    Post subject:

Bardzo fajnie si? prezentuje ta Andariel, du?o klimatyczniej ni? wszystkie bossy [balor oraz jego klony] z Belzebuba razem wzi?te

I czy da rade ?eby? wyda? Awaken 7.0 w wysokiej rozdzielczo?ci dostosowanej do panoramy ?

Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 10 Dec, 2014 22:42    Post subject:

Jeszcze z gry zostan? usuni?te niepotrzebnne rzeczy z Tristram min, zablokowanie doj?cia do obszarów gdzie wida? czarny obszar.

Jin wrote:
poczekaj poczekaj ile razy ja juz to czytalem to nie wiem, noktis Ty nigdy nie zostawisz D1 , nawet w zaswiatach ^^co do goscia od hella ..
No prawdopodobnie w ogóle czego? takiego nie czyta?e?, bo nie przypominam sobie, ?e wcze?niej podawa?em info, ?e dana wersja b?dzie prawdopodobnie finalna. A nawet je?li nie b?dzie ostania to co z tego? Od 2010 roku nic poza kilkoma patchami nie wyda?em. Wersja 7.0 b?dzie pe?noprawn? wersj?.
"co do go?cia od hella..." - to ja go w sumie nie znam, ale ostatnio chyba co? spu?ci? z tonu...

Jin wrote:
no i czekam tez na wersje 3cyfrowa bo dam sobie reke uciac ze taka powstanie ^^
Bior?c pod uwag? tempo wydawania aptchy to tak ze 100 lat jeszcze poczekasz Smile no chyba ze pójd? ci na "r?k?" i po 6.9 wydam 6.9.1 a pó?niej 7.0 Smile. Wtedy b?dziesz mia? t? 3 cyfrow? liczb?.
BTW. póki co to ja od paru lat czekam na t? reklam? któr? mia?e? zaserwowa? dla Awake. Twisted Evil

Savrok wrote:
I czy da rade ?eby? wyda? Awaken 7.0 w wysokiej rozdzielczo?ci dostosowanej do panoramy ?
Nie wiem jak zwi?kszy? rozdzielczo?? w standardowym D1. Natomiast ró?ne pliki ddraw.dll pozawalaj? na uruchomienie gry w oknie.

Noktis
Site Admin

PostPosted: 19 Dec, 2014 19:12    Post subject:

Kolejne rzeczy które zaplanowa?em w wersji 7.0 to przywrócenie zadania The Butcher oraz zadania z Królem Szkieletów. Natomiast co z Andarilel i Durielem? Andarilem planuje podstawi? pod Warlord of Blood a Duriela mo?na by wrzuci? na 16 poziom, chocia? an 16 to ju? jest przepe?nienie tymi bossami ;d Zadanie z Andariel (Warlord of Blood) Aktywowa?bym w trybie multiplayer tylko nie wiem jakie by by?y tego konsekwencje - do przetestowania.
Równie? pojawi si? wi?cej palet w podziemiach oraz noc na paleta w tristram, która pojawia?a by si? od czasu do czasu. Poni?ej screen zrobiony w programie graficznym pokazuj?cy jak to mniej wi?cej by wygl?da?o z tym, ?e kolory postaci nie uleg?yby zmianie tak jak na obrazku poni?ej.

Obishedo

PostPosted: 28 Dec, 2014 23:47    Post subject:

Dzisiaj z Noktisem testowali?my w trybie multiplayer zadanie z Warlordem of Blood. Wygl?da to ciekawie ale jest kilka rzeczy do dopracowania.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL] All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum