Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Wersja 6.9 - w budowie
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL]
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 12 Aug, 2014 12:11    Post subject: Wersja 6.9 - w budowie

Powoli b?d? si? przymierza? do prac nad now? wersja moda v6.9 / 7.0, która prawdopodobnie b?dzie wersj? testow?, po której zostanie wydana finalna wersja 7.0.

Do zrobienia:

- Format save, w 100% nie kompatybilny ze zwyk?ym Diablo 1
    - Mod tylko w wersji No-CD
    - Niektóre unikaty wypadaj?ce tylko na poziomie Nightmare/Hell
    - Cow Level (tylko single player)
    - poprawa balansu
    - Usuni?cie nowej fabu?y gry, lub cz??ciowe jej usuni?cie.
    - Przywrócenie Wirta lub zmodyfikowanie tonu g?osu Trolina, aby nie gada? g?osem Wirta Smile
    - Vardi - co? z nim trzeba zrobi?, mo?e przywróc? Ogdena
    - Skrytka, skoro jest skrytka z Diablo Torch, to nie wiem czy trzymanie starej skrytki ma sens, wi?za?o by si? to z przywróceniem Gillian, lub aby po prostu Gillian aby oferowa?a depozyt przedmiotów, tak jak to pierwotnie by?o wdro?one
    - Zwi?kszenie liczby grafik przedmiotów/nowe grafiki przedmiotów
    - przywrócenie oryginalnej muzyki bo obecnie niektóre ?cie?ki s? zmiksowane z muzyk? z d2.
    - dodanie grafik potworów z Diablo 2
    - zmiana kolorystyki UI lub innych elementów
    - stworzenie nowych palet i zast?pienie starych.
    - bezpo?rednie zintegrowanie Diablo Torch z modem (obecnie uruchamiany jest przez injector, którego niektóre antywirusy mog? traktowa? jako zagro?enie).
    - usuni?cie niektórych opcji z Diablo Torch, o ile b?d? w stanie to zrobi?.
    - dodanie max 9 palet z efektem "bloom", które zmienia?yby nieco wygl?d, kolorystyk? gry. Opcja ta by?aby dost?pna do konfiguracji w Launcherze i mo?na by by?o ja wy??czy?.

Na razie tyle. Mo?e mi si? jeszcze co? przypomni to dopisz?. Nie jest powiedziane ?e wszystkie te zmiany zostan? wprowadzone, ale cz??? na pewno.

Last edited by Noktis on 12 Aug, 2014 18:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Obishedo

PostPosted: 12 Aug, 2014 12:43    Post subject: Re: Wersja 6.9 - w budowie

Noktis wrote:
- Cow Level (tylko single player)
.

Pierwsze pytanie: Dlaczego tylko single player?

Drugie: czy ten cow level ma by? zamieniony z Poisoned Water Supply lub innym questem gdzie wchodzimy do tzw. podlevelu? Jak wiadomo podleveli nie mamy udost?pnionych w multiplayer wi?c tak to sobie wyobra?am.

Trzecie: Czy b?d? tam wypada? jakie? super artefakty typu: Rogi Krowiego Króla, Szczecina Krowiego Króla, Racice Krowiego Króla? Na D2: LoD by? to taki set, którego i tak nigdy nie zebra?em...
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 12 Aug, 2014 13:32    Post subject:

Single Player bo do multi nic si? nie da doda?, by dobrze dzia?a?o, jednak to b?dzie testowane równie? na multi.
Prawdopodobnie zast?pi Chamber of Bone, to zadanie pojawia si? w ka?dej grze SP, tylko b?d? chcia? aby by?y krowy zamiast innych stworków. Mamy tam Horror Captains, Unseen, Horned Demons. Musia?bym ich zamieni? na krowy (ró?nego rodzaju) a na pozosta?ych poziomach wy??czy? (bo wyst?powa?yby jako krowy).
Nie b?d? lecia?y jakie? specjalne przedmioty, b?dzie to po prostu trudniejszy poziom (mam nadzieje). Nie znam si? na ASM ?eby robi? zaawansowany modding Smile

Poni?ej efekty bawienia sie przy UI, niestety paleta Diablo 1 jest bardzo ograniczona na UI przypada 128 wyselekcjonowanych kolorów.

Obishedo

PostPosted: 12 Aug, 2014 13:56    Post subject:

Kolorki s? jakby "?ywsze". Kule ?ycia i many wygl?daj? o niebo lepiej. No ale wiadomo, ?e screen nie oddaje ca?ego efektu i trzeba kiedy? potestowa? w praktyce.
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 14 Aug, 2014 13:11    Post subject:

Jak zrobi? kilka wersji kulek to ci udost?pni?. Nawet w zwyk?ym d1 b?dzie dzia?a?o.

Na wst?pie potrzebuje info odno?nie dropu unikatów. Które powinny wypada? tylko na Nightmare/Hell. To spróbowa?bym wprowadzi? zmiany takie jak w tym temacie http://awake.diablo1.eu.org/poziom-trudno-para-ci-normal-a-dropy-t163.html

Obi, ty sporo grasz, wi?c mo?e jakie? sugestie?

Obishedo

PostPosted: 14 Aug, 2014 16:03    Post subject:

Trudno mi powiedzie? cokolwiek na temat dropu unikatów bo po prostu nie znam si? na systemie dropu. Co prawda czyta?em kiedy? "Jarulf's Guide" ale naprawd? nie mam poj?cia co mo?na tu zmieni?. Jedyna sugestia jaka mi teraz przychodzi do g?owy to tylko taka, ?e obowi?zkowo powiniene? zaimplementowa? zbroj? o wygl?dzie "Bovine Plate" za wykonanie tzw. krowiego poziomu o którym nadal nic nie wiem. Na tym poziomie mo?na by da? ze 2 bossy: Cow Queen oraz Cow King. Oczywi?cie zbroja ta nie musi mie? takich samych w?a?ciwo?ci jak ta z "Hellfire", ale musi by? wygl?d! Zbroja ta powinna wypada? z którego? z tych bossów. Nagroda taka sama by mnie zmusi?a do przej?cia trybu Single Player. Bo gram tylko multi a wszystko z singla skasowa?em...

Wracaj?c do dropu itemów unikatowych. Ja uwa?am, ?e jest OK. Mod jest trudniejszy ni? klasyczne "Diablo". Nie ma si? co oszukiwa?. Wi?c ju? farma na normalu daje jakie? rezultaty, ?e mo?emy startowa? potem na koszmarze. Oczywi?cie niektórzy powiedz?, ?e ten mod jest ?atwy wzgl?dem "The Hell" Mordora i "Belzebuba" BrightLorda ale pami?tajmy, ?e w sumie ka?dy mod do D1 jest trudniejszy ni? orygina?. Mo?e si? wydawa? ?mieszne, ?e Edge of God poleci nam na normalu (strzelam na oko bo nie wiem czy leci na normalu) ale... no w?a?nie... Przecie? mamy ró?norodno?? statystyk unikatu. Na normalu wyleci jaki? ze s?abymi a na poziomach wy?szych z lepszymi... Wróc? jeszcze do tego tematu jak co? mi za?wita w g?owie.
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 14 Aug, 2014 17:54    Post subject:

Ja pyta?em tylko o to które unikaty powinny wypada? na wy?szych poziomach trudno?ci Smile, Bo b?d? chcia? zrobi? tak aby kilka unikatów wypada?o na Nightmare/Hell. (obecnie na normalu lec? wszystkie unikaty, a statystyki s? losowe czyli to samo co na multi)

B jak kto? jest hardkorem to gra w TH, a ja zrobi?em moda dla ludzi nie dla hardkorów. Chocia? w porównaniu do zwyk?ego d1 to na poziomach Hell/Hell jest ci??ko.

Co do dropu unikatów w sekretnym poziomie to ?eby cokolwiek doda? , co? trzeba zabra?. No i nie wymagaj ode mnie za du?o, przecie? ja ASM nie znam Smile

Po prostu chce zrobi? moda który sie b?dzie czym? wyró?nia? od pozosta?ych modów. Stwierdzi?em, ?e Cow Level, zmiany w UI oraz grafiki potworów z d2 to cos oryginalnego.

My?la?em kiedy? tez o modzie do Hellfire, ale póki co odpuszczam.

Obishedo

PostPosted: 14 Aug, 2014 19:30    Post subject:

Spokojnie to by?a tylko taka propozycja z t? zbroj?.

A teraz jakie unikaty powinny wypada? na Nightmare/Hell. Prosz? bardzo oto moja propozycja:

Rings: Iced Fist, Wicked Ring
Amulets: Inarius Talisman
Helms: Perun's Crown, Angelic Helm
Staves: Gleamsong
Bows: Eaglehorn, Mysterious Bow
Clubs: Naj's Might, Devastator
Swords: Edge of God
Shields: Derisive Defender, Inarius Proud, Stromdefend
Axes: Messerschmidt's Reaver
Armors: Necromancer's Plate, Heroes Plate, Superman Suit

Skorzysta?em z twojej strony i wypisa?em te najbardziej pro itemy, które s?u?? do tego aby zbudowa? jak najbardziej wydajne postacie. Buildy postaci opisa?em tutaj:

http://awake.diablo1.eu.org/awakening-builds-by-obishedo-t688.html

i wi?kszo?? tych itemów znajduje si? na mojej li?cie odno?nie buildów.
Itemy które wypisa?em powinny wypada? jednak na Nightmare. Nie przewiduj?, ?eby jakikolwiek item mia? prawo wypada? tylko na Hellu.
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 14 Aug, 2014 20:35    Post subject:

Superman Suit nie ma na li?cie unikatów na stronie Smile w ogóle mia?em go zmieni? na Scyzoryk MacGyvera.

Nie wiem jak jest z balansem Rogue, bo niektórzy mówi? ?e jest ci??ko w porównaniu z innymi klasami. W jednym z ostatnich patchu poprawi?em ?uki ale nie wiem czy na tyle aby co? zmieni? w tej kwestii.

Obishedo

PostPosted: 14 Aug, 2014 21:07    Post subject:

Zgadza si?, na stronie nie ma Superman Suit dlatego te? nie powinien lecie? na normalu Smile Zreszt? ka?dy gracz "Awake" je?li dobrze przeszuka forum znajdzie temat po?wi?cony tej zbroi.

A co zosta?o poprawione w ?ukach? Dmg, cth? Nie gram ?ukiem wi?c pytam z ciekawo?ci.
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 14 Aug, 2014 21:11    Post subject:

Stare statystyki unikatów s? jeszcze dost?pne na stronie w wersji j?zykowej innej ni? polska i angielska.

Noktis
Site Admin

PostPosted: 16 Aug, 2014 14:08    Post subject:

Przyjrza?em si? tym unikatom i wprowadzi?bym kilka zmian

Jewelry:

Inarius' Talisman
usun??:
Absorbs Half Of Trap Damage
Resist Magic: +25-50%

+10-20 To Magic zmieni? na (-10) - (-20) To Magic

(Wtedy by si? mniej wi?cej wyrówna?o +1 do zakl?? kosztem ujemnej magii i wywalenie resistów magii, natomaist zosta?oby + XX mana)

Pentagram
Fast Hit Recovery
na
3% steal mana

Izual's Amulet
+5-30 To Vitality
na
+5-25 To Vitality

Iced Fist
Mana: +10-30
na
Magic: (-7) - (-14)

Pier?cie? ten dodaje +1 spell, wi?c trzeba mu da? co? negatywnego.

-------------------------------------------------------------

HELMS

Angelic Helm
qlvl 31
na
qlvl 33
+10% To Hit, +10% damage done
na
+7% To Hit, +7% damage done

Gotterdamerung
W?a?ciwie nie wiem co by tu zrobi?, aby by? lepsz? alternatyw? dla Perun's Crown

Perun's Crown
+24-26 To All Attributes
na
+20-25 To All Attributes

---------------------------------------------------

STAVES

Gleamsong
+30-40 To Magic
na
+30-50 To Magic

Mana: +120-140
na
Mana: +120-150

----------------------------------------------------

Hurricane
Doda?bym mu Resist Lighning: 5-15%

Mysterious Bow
+280-320% Damage
na
+280-340% Damage

-----------------------------------------------------

CLUBS

Naj's Might
+30% Resist All
na
+20-25% Resist All

SWORDS

Edge of God
+10-15 To All Attributes
na
+7-15 To All Attributes

SHIELDS

Vizjerei Defender
10-27% Resist All
na
10-25% Resist All

+7-10 To Mana
na
- 7-11 damage taken

AXES

Aguinara's Hatchet
qlvl 12
na
qlvl 13
+30-50 To Magic
na
(- 3)- (-7) all attributes

ARMOR

Iced Plate
Lightning Hit Damage: 20-30
na
Fast hit recovery

Necromancer's Plate
qlvl 20
na
qlvl 30

Adds 8 Points To Damage
na
(-6) - (-9) all attributes

Obishedo

PostPosted: 16 Aug, 2014 17:34    Post subject:

Czyli jednym s?owem szykuje si? niez?y nerf. Oj jak to dobrze, ?e gram g?ównie magicznymi itemkami... Ogólnie to wynika z tego, ?e magowi oberwie si? najbardziej Smile

Nie wiesz co zrobi? z Gotterdamerungiem? Ten he?m zawsze by? beznadziejny a zw?aszcza w "Awake" ze wzgl?du na swoj? paskudn? w?a?ciwo?? conv resów do zera... A Korona Peruna? No có?, ona wymiata bo daje do all attributes, ?ycie, man? - czego chcie? wi?cej?
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 16 Aug, 2014 18:01    Post subject:

We? pod uwag?, ?e mag ma najpot??niejsze itemy i nieco ich os?abienie nie b?dzie tak zauwa?alne. Chocia? zobacz, Iced Plate zyskuje zyskuje Fast hit recovery kosztem Lightning damage, które o ile dobrze pami?tam dzia?a?y tylko w zwarciu, a mag jest postaci? dystansow?. To nie s? ostateczne wartosci, moga sie jeszcze zmieni?.
Czyli sugerujesz ?eby Gotterowi usun?? resist 0% ? w sumie mo?na by zamiast tego wstawi? wysysanie 3% many.

Postanowi?em ?e wersja min. ze zmienionymi statystykami i dropem unikatów zostanie jednak wypuszczona we wrze?niu. Natomiast wersj? 7.0 chcia?bym uko?czy? do ko?ca roku, jak najszybciej.

W Hellfire jest w?a?ciwo?? ujemnych resistów, szkoda ?e w d1 nie mo?na nada? takiego efektu unikatowi Smile

Obishedo

PostPosted: 16 Aug, 2014 19:05    Post subject:

W sumie to nie sugerowa?em nic na temat Gottera ale wyrazi?em opini? jaka jest ró?nica mi?dzy nim o Perunem. Ta ró?nica nawet je?li usuniesz conva a dasz mana steal b?dzie nadal wg mnie na korzy?? Peruna. Wiem bo sam nosz? Peruna na woju i naprawd? nie ma nic lepszego. Nawet Angelic Helm i jego kosmiczne hp nie jest tak atrakcyjne jak statystyki ogólne Korony. Pytanie dlaczego? Bo Perun daje sporo many a wojowi troch? many te? jest potrzeba. Np. do "telekillingu" na magów i laseczki na najni?szych dlvl-ach. Co do maga to ?wietnie, ?e dostanie on po d**** bo wzgl?dem PvP mag i tak tu zmiata woja jak chce. Gra?em kiedy? z takiem graczem co si? zwa? Col. Mam nawet jego serce (50 lvl). Uda?o mi si? kilka razy go pokona? ale on mnie zmiót? sporo razy wi?cej jak zacz?? wali? z magic novy oraz zwyk?ej novy... Podej?cie do niego graniczy?o z cudem. Usuni?cie paru bonusów do many z kilku ciuszków dla maga spowoduje, ?e mo?e b?d? równiejsze szanse. Szkoda tylko, ?e Col ju? nie gra bo nie widzia?em go z rok czasu.

Zmiany w itemach spowoduj?, ?e b?d? musia? od nowa rozpisa? buildy:
http://awake.diablo1.eu.org/awakening-builds-by-obishedo-t688.html

Co prawda nie s? to jakie? pro-buildy tylko mój osobisty wybór co trzeba zak?ada?.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL] All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum