Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Błąd Data File Error

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo 1 / Hellfire
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Daria

PostPosted: 14 Nov, 2014 22:52    Post subject: Błąd Data File Error

Dobry wieczór

Chciałam przybliżyć istotę błędu, jaki się czasem pojawia podczas gry w Diablo Hellfire. Błąd ten pojawia się w momencie wchodzenia na konkretne poziomy w grze tj. poziom 13 i 15 (Piekło) oraz poziom 6 (Katakumby). Niezależnie od tego, czy do na poziom 13 wchodzimy od razu z Tristram przez szczelinę w ziemi, czy od strony Jaskini (poziom 12) może wyskoczyć owy błąd. Wtedy chodzi o problem dotyczący jakiegoś pliku "Stali".

Błąd ten w treści sugeruje problem z płytą, jednakże wydaje mi się, że problem dotyczy bardziej tego, że czasem Diablo Hellfire ma problem z załadowaniem lokalizacji danego poziomu - rozmieszczeniem różnych elementów na nim.
Z kolei błąd w Data File Error w przypadku nieudanej próby wejścia na poziom 6 Katakumb wspomina o jakimś składniku "Monsters" zamiast wspomnianego "Stali". Oczywiście kiedy wyskoczy komunikat Data File Error to klikając "Exit" na oknie komunikatu przeniesie nas do Windowsa.

Co ciekawe: Czasem problem nie pojawia się, kiedy po wyborze tej samej postaci, którą się gra weźmie się "Nową Grę" (New Game) i wejdzie się do Piekła. Zauważyłam, że można ten problem ominąć - cierpliwie wchodzić ponownie do Diablo Hellfire na swoją postać i do "Nowej Gry" aż załadowanie poziomu zakończy się pomyślnie i można kontynuować grę Smile

Zna może ktoś jakiś sposób na definitywne rozwiązanie tego problemu?
Back to top
View user's profile Send private message
Obishedo

PostPosted: 15 Nov, 2014 13:55    Post subject:

Krótkie pytanie - czy ten błąd masz na zwykłym "Hellfire" czy też tym "rusko - polskim", czy na obu. Grałem bardzo długo w HF i żadnych błędów nie miałem poza tym, że w multiplayer nie mogę stworzyć jakiejkolwiek postaci (Unable Create Character).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Noktis
Site Admin

PostPosted: 15 Nov, 2014 15:13    Post subject:

Problem dotyczy prawdopodobnie wersji RUS-PL Smile Oni tej wersji raczej nie przetestowali i później pojawiają się takie problemy.

Daria

PostPosted: 15 Nov, 2014 18:33    Post subject:

Rację masz Noktis - chodzi o wersję Hellfire Polsko-Rosyjską.

Choć znalazłam sposób na radzenie sobie z tym problemem (skuteczny zresztą) to chciałam się zapytać, czy ktoś zna jakiś inny jeszcze bardziej skuteczny.
Czy np. jakiś patch czy coś innego, jak jakiś pliczek? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 15 Nov, 2014 20:54    Post subject:

Błąd prawdopodobnie w jakiś elementach poziomu. Poziomy są generowane losowo więc jak dajesz "nowa gra", to po prostu generuje się nowa nazwijmy to struktura poziomu. W pewnych strukturach występuje problem i nigdy w nie nie zagrasz.

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo 1 / Hellfire All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum