Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Noktis mam pytanie do ciebie

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL]
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Savrok

PostPosted: 24 Jul, 2013 8:50    Post subject: Noktis mam pytanie do ciebie

Th zaczyna mnie wkoorviac za cz?ste zmiany statystyk itemow tam s?
St?d moje pytanko czy wiesz mo?e kiedy wyjdzie ten mod Diablo HD
'diablo HD project by marsky'
Bo fajnie to do?? wygl?da i ch?tnie bym si? na to prze?uc?.
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 24 Jul, 2013 21:13    Post subject:

No co ty powiesz, to dopiero teraz odkry?e? ?e w modzie TH cz?sto zmieniane s? staty? chyba z ka?dym patchem a patche to co pi?? minut wychodz? Smile Co do HD to niestety nie mog? odpowiedzie? na twoje pytanie Smile Zawsze mo?esz zagra? w Awake i przy okazji napisa? sugestie odno?nie balansu Smile

Last edited by Noktis on 28 Jul, 2013 11:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Savrok

PostPosted: 26 Jul, 2013 19:35    Post subject:

B?agam bez ironii prosz?.
Co do th to ja i tak te nerfy g??boko w du..e poniewaz jade cz??ciowo na niebieskich itemach które tam raczej s? niezmienne. Cho? musze przyzna? ?e Mordor ostatnio chyba oszala? i jak tak dalej b?dzie robi? to si? zdziwi ze wszyscy na starych ?atkach jad? albo spierd***li z th st?d te? moje pytanie bo graczy w th coraz mniej a to podstawa do gry w diablo przynajmniej dla mnie. Single Playera nie uznaje no chyba ?e w 1996 roku z gamblera w pre relase demo gra?em jako g?ówniarz.
Co do HD ciekawy jestem czy to b?dzie warte uwagi no bo wiesz sama ulepszona rozdzia?ka z filmiku plus pare bajerów to nie wszystko, cho? przyznam ze wygl?da?o to imponuj?co. Chyba dobrze ?e kto? si? interesuje tym waszym modem w ko?cu po to chyba ten filmik by?, a mo?e si? myle i tylko tak se robicie go zeby se pó?niej pykn?? kilka partyjek w od?wie?one diab?o.
A zapyta?em tylko ?eby? w przybli?eniu poda? jak?? date albo przynajmniej powiedzia? czy nadal nad tym kto? pracuje, wybacz nie wiedzia?em ze to sprawa wagi pa?stwowej tak wi?c zostawiam ci? z twoj? "tajemn? tajemnic?" i równocze?nie pozdrawiam : )
Back to top
Obishedo

PostPosted: 27 Jul, 2013 19:40    Post subject:

Savrok wrote:
A zapyta?em tylko ?eby? w przybli?eniu poda? jak?? date albo przynajmniej powiedzia? czy nadal nad tym kto? pracuje, wybacz nie wiedzia?em ze to sprawa wagi pa?stwowej tak wi?c zostawiam ci? z twoj? "tajemn? tajemnic?" i równocze?nie pozdrawiam : )

Ja równie? chcia?bym pozna? dat? wyj?cia D1 na HD. Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Noktis
Site Admin

PostPosted: 28 Jul, 2013 11:53    Post subject:

Savrok to co widzia?e? na filmiku to by?a bardzo wczesna alfa. Co ro rozdzielczo?ci to i tak pewna osoba twierdzi?a, ?e jej mod i tak ma lepsz? grafe. To nie jest ?adna "tajemna tajemnica" po prostu nie ja jetem autorem tego projektu i nie mog? powiedzie? kiedy b?dzie to wydane o ile b?dzie wydane. Je?li tak, to na pewno nie pr?dko.

A z tymi sugestiami dotycz?cymi balansu to powa?nie mówi?em. Ja obecnie chce si? skupi? na balansie Awake, mo?e nawet nieco zmieni? historie w grze i powywala? te grafiki postaci z d2. Ten kole? przy tawernie chyba nie pasuje XD Mo?e warto by by?o Ogdena i Gillian przywróci?. Jest tez pomys? na wypadanie konkretnych unikatów tylko na nightmare/hell. Ale do tego trzeba wielu testów. Jest te? pomys? na Cow Level Smile jest jeszcze sprawa z dubbingiem Diablo 1...

Nie wiem czy widzieli?cie na Facebooku kiedy? wrzuci?em takie co? Smile

Savrok

PostPosted: 29 Jul, 2013 5:49    Post subject:

Obishedo ten sam avatar man na forun th hehehe
Po co ci ten dubbing przecie? to tylko pogorszy spraw? zajebistych orginalnych g?osów z d 1.
Noktis stary draniu Smile je?li awake ma by? bardziej grywalne musisz zrobi? niektóre rzeczy podobnie jak w th (wiem ?e nie pa?asz sympati? do tego moda i zarozumia?ego mordora)
Czyli musisz doda?:
-Bardzo fajnie by?o by wprowadzi? minilevela na multi tego nie ma w TH na multi, tak wiec tu by? naprawde zab?ysn?? jak i na pewno zaciekawi? paru graczy.
-wi?cej unikatów (th ma oko?o 700 tu by si? przyda?o chocia? z 200)
- usun?? niebieskie itemy z % ac ze sklepu griswolda niech b?d? tylko mo?liwe do znalezienia a max % ac nie wi?kszy ni? powiedzmy 60 %
-bardziej zbalansowa? te unikaty przynajmniej 1 kara w ka?dym uniku 5 preffixowym te z 2 i 3 bonusami mog?y by by? bez kar)
-podnie?? wymagania przedmiotów zeby nie by?o sytuacji gdzie wojownik na 28 levelu biega w najlepszym pancerzu z gry i w?ada najpot??niejszym or??em bo akurat dosta? od kolegi, na takie rzeczy trzeba zas?u?y? levelowaniem postaci.
-Zrobi? w ko?cu ?eby konkretne itemy dropi?y na konkretnych poziomach trudno?ci to jest podstawa.
-Wi?cej minibossów i na mi?o?? bosk? przywró? Leorica w 4 levelu jako trudnego bossa do pokonania najlepiej jeszcze jakby da?o si? zaimplementowa? minilevele na multi w stylu "Leoric Tomb" to samo si? tyczy Butchera zamiast niego da?e? jak?? dziwk? zabijaj?c esencje d 1 gdzie moje s?ynne "Fresch meat"
-Podnie?? troch? poziom trudno?ci gry bo diablo 1 to nie gra dla noobów tylko starych wyjadaczy, a nooby wol? gra? w d 3
-Grafiki do itemów to mo?na z wielu gier powyci?ga? ja moge nawet cut outy porobi? tylklo musisz poda? rozmiary i format zapisu w gimpie jest to do ogarniecia jak najbardziej a ja mam ostatnio troche czasu.
Na programowaniu si? nie znam zupe?nie ale mog? zasugerowa? par? pomys?ów, liste niektórych unikatów oraz porobi? dodatkowe grafiki uników jakb? chcia?
I wtedy mo?e Awake by?o by tak grywalne jak th czyli zabra? sie w ko?cu za to, zebra? odpowiednich ludzi popracowa? par? miechów (tyle na ile czas pozwoli) i wyda? konkretn? ?at? powiedzmy w listopadzie. Jakby co to s?u?? pomoc? i tu pisz do mnie jak zechcesz i jak b?dziesz mia? ch?tnych do pracy nad modem
Jakby co na Tunngle mam nik Fus
Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 29 Jul, 2013 14:51    Post subject:

Niektóre g?osy z dubbingu s? dobre Smile
Sk?d od razu stwierdzenie, ?e nie pa?am sympati? do tego moda? Fajniejszy mi si? wydaje The Dark.

- nie jestem modderem Smile
- nie umiem doda? minipoziomów w muli ani w singlu.
- po co mi 200 takich samych unikatów? Lepiej zrobi? bardziej losowe staty i trudniejsze do znalezienia. Chodzi o drop tylko na nightmare/hell
- co do balansowania unikatów to najpierw trzeba by by?o balansowa? potworki a pó?niej bra? si? za unikaty. W ostatnim patchu troch? pozmienia?em w statach da?em wi?ksz? losowo?? i tez si? zd??y?y ujemne staty. Przy unikatach trzeba naprawd? d?ugo posiedzie?.
- Andariel jst trudn iejszym bossem ni? Butcher no i ma lepsze AI w planie mam wzi?? grafik? z d2, ju? testowa?em i wygl?da?o Ok to samo z Durielem i Mephisto..
- co do poziomu trudno?ci to jak b?dzie dobry balans to z podniesieniem poziomu trudno?ci nie b?dzie problemu. I tak Hell/Hell nie jest sielanka
.
- co do grafik itemów to my?la?em z Path of Exile wzi?? jakie? grafiki oni tam maj? fajne itemki porobione. Grafika unikatu Edge of God jest do wymiany. Np co? takiego mo?na wrzuci? z PoE.

To tylko tak na szybkiego wrzuci?em jaki? item. Z Chrisem bym tylko musia? pogada? odno?nie wykorzystania grafik z PoE w modzie. Troch? go znam wi?c my?l?, ze nie by?oby problemu. No i jeszcze s? te? grafiki z Diablo 3. Problemem jest dodanie wi?kszej ilo?ci grafik ni? normalnie, wiem, ze Mordor to zrobi? ale on nie jest za bardzo ch?tny do dzielenia si? wiedz? a ja modderem nie jestem.
- Ch?tnych do pracy nad modem nigdy nie by?o i ju? prawdopodobnie nie b?dzie. Wem, ?e nad Th jaka? wi?ksza ekipa siedzi i moduje. Co do Tunngle, to tam mam zbyt stare konto i nie mam wielu opcji. Wychodzi na to, ?e musieliby mi konto usun?? u za?o?y? nowe.

Savrok

PostPosted: 29 Jul, 2013 16:00    Post subject:

The Dark, The Hell, Middle earth, Rebirth, Awake ka?dy mod jest fajny na swój sposób i ka?dy ma prawo do swojego zdania rzecz jasna.
Nie mówi? o 200 takich samych unikatach ale 200 przemy?lanych powiedzmy po 60 dla ka?dej z klas i na ka?de poziomy trudno?ci.
Co do kreowania statystyk unikatów i ich qlvl to moim zdaniem nie ma nic przyjemniejszego od takiej roboty to jak wisienka na torcie Smile
W the hell sam ju? pare pomys?ów zapoda?em i odziwo mordor niektóre zaakceptowa?, a nawet da? mi s?owo ze nie b?dzie zmienia? ju? statów w istniej?cych itemach no ale po?yjemy zobaczymy...
Wracaj?c do unikatów to z obecn? liczb? szybko si? mod b?dzie nudzi?, chyba te? gra?e? w diab?o do?? d?ugo [ ja gram od 17 lat] i wiesz ?e dalsz? motywacj? oprócz grania samych coopów jest w?a?nie zbieranie itemów, bo po co mi 10 mieczy "Edge of God" z czego jeden b?dzie mia? + 1 all attributes a drugi +15 all attributes. I zawsze si? b?de upiera? przy tym ze wi?ksza liczba unikatów uczyni je bardziej unikatowymi - czyli rzadziej b?de? dropic konkretne itemy, a takrze uczyni ogólnie gr? ciekawsz?, poniewa? du?a cz??? mocy d 1 jest w?a?nie w przeró?nych itemach.
Co do grafik z d 2 Andariel jakby da?o rad? wyci?gn?? to troche by? zrekompensowa? brak butchera, ale b?agam tylko nie ten soul burner w tym pokoiku.
Grafika miecza mo?e by?, tylko daj j? na wprost ze jak by by? w inwentory to ?eby zajmowa? 3 kratki jak ka?dy Bastard a nie 6

Back to top
Noktis
Site Admin

PostPosted: 29 Jul, 2013 17:00    Post subject:

Nawet nie iem czy b?d? w stanie da? wi?cej unikatów. Mniej wi?cej wiem jak to zrobi? ale nie wiem czy to zadzia?a. Pó?niej trzeba i tak wymy?la? sensowne statystyki...
Grafik? Andariel z D2 ju? w 2010 mia?em zrobion?, testowa?em i od dwóch lat planuje wypu?ci? finaln? wersj? moda z tymi nowymi grafikami ale jako? si? przeci?ga Smile
Obecnie w wersji 6.8 chcianym zrobi? balans potworków i mo?e unikatów. Mo?e jeszcze jakie? zmiany w kodzie. Wersja 6.9 by?aby wersja testow? , by? mo?e nowymi unikatami, bossami, przedmiotami, no i przede wszystkim testowanie dropienia tych unikatów czy w ogóle wypadaj?. Wersja 7.0 by?aby wersj? finalna zawiera?aby nowe grafiki, cow level i jakie? ulepszenia w kodzie, mo?e naprawa friendlyfire, pokazywanie innych graczy na mapie. No i nowa skrzynka (screen kilka postów wy?ej)

Jak chcesz pomóc, to daj kontakt na PM, najlepiej gg.

stasiek19

PostPosted: 29 Jul, 2013 17:09    Post subject:

je?li chcecie dobre grafiki, mieczy i innych dupereli z ekw. to mo?ecie wykorzysta? te z lion heart. To taki Diablo tylko bez podziemi
Back to top
Savrok

PostPosted: 29 Jul, 2013 23:11    Post subject:

47924994 to moje zakichane gg z którego prawie nie korzystam ale jak co? to b?dzie w??czone zawsze po 18:00
Je?li chodzi o itemy to mog? co? zaproponowa? ró?ne statystyki w konkretnych przedmiotach oraz porobi? obrazki do niektórych
W gimpie tylko nie znam formatu zapisu i konkretnych rozmiarów np pier?cie? jest mniejszy od zbroi.
Programowanie odpada bo si? na tym nie znam, kiedy? troch? jakim? debugerem si? bawi?em i poprzerabia?em staty w niektórych itemach w th w pliku exe Smile Wiem ze ka?dy item ma jakby 6 slotów jeden przeznacza si? na obrazek pozosta?e pi?? na statystyki. poza tym to dla mnie czarna magia.
Popytam troche na tunngle kanale th s? tam ró?ni go?cie co troch? potrafi? je?li chodzi o zabaw? z plikami diablo.
Widok innych graczy na mapie to podstawa tak jest tez w th to du?e u?atwienie. Co do wi?kszej ilo?ci unikatów i minibossów to je?li tego nie zamierzasz robic to ci??ko ci b?dzie pozyska? wi?ksze zainteresowanie dla awake bo zabijanie mobów i znbieranie przeró?nych itemów to esencja tej gry, acha trzeba pami?ta? te? ze niebieskie itemy typu % ac czy zodiaki to te? pro-itemy i co? takiego poowinno dropi? bardzo sporadycznie na piekle.
Np. Zbroja "Full plate mail" z prefixem awesome powiedzmy losowym od 50-70% AC i suffixem Deflection powiedzmy -[20-30] DFE i taki niebieski item powinien by? lepszy od najlepszych unikatów ale zarazem niezwykle trudny do znalezienia np wypadaj?cy tylko z regularnych mobów a wiemy ?e szansa wypadania niebieskiego itemu ze zwyk?ego moba jest bardzo ma?a, oczywi?cie nazwy poda?em przyk?adowe.
W ten sposób niebieskie itemy te? b?d? mia?y du?e zznaczenie i nie wszystkie b?d? ?mieciami
Pomys?ów mam od hooya i tych w?asnych i tych z th ale trzeba to umie? zaimplementowa? jeszcze do gry i wtedy by?o by mi?o...

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL] All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum