Diablo 1 Hellfire Mod Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake
Diablo 1 Hellfire Mod - Forum Awakening Mod

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pomys? na zupelnie innego moda

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL]
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sel

PostPosted: 26 Oct, 2011 1:01    Post subject: Pomys? na zupelnie innego moda

Cze??,
Na wst?pie musz? powiedzie?, ?e awakening to najlepszy mod d1 w jakiego gra?em.
?wietna robota.

Od zawsze chodzi? mi po g?owie pewien mod do zrobienia. Niestety nie znam si? na asemblerze:(
Pomys? jest taki aby doda? sporo nowych "postaci" ale w umiej?tny sposób:
1. Wywali? limity statystyk, tak aby ka?dy móg? mie? 255 wszystkiego (lub wi?cej je?eli niema trudnej do obej?cia blokady).
2. Wywali? wszelkiego rodzaju elixiry oraz kapliczki zwi?kszaj?ce statsy. Tak aby statsy mo?na by?o dosta? tylko z levelem.

Dzi?ki takiemu rozwi?zaniu mogli by?my tworzy? bardzo ciekawe, nowe postacie. Np. mag bitewny, ?ucznik-mag nawalaj?cy fireballem, woj-?ucznik z du?ym dmg ale s?abszym speed itd...
Zastanawia mnie to, czy jest to w ogole mozliwe.
Trzeba by umiej?tnie rozwija? posta?.

Dodatkowo, ale to ju? pewnie jest mega ci??kie w zmianie, mo?na by uzale?ni? attack speed od strange'a, block speed i hit recovery od dexa i cast speed od magic. Je?eli programowo si? nie da to mo?na by to uzyska? dodaj?c do ka?dego sprz?tu wymagania i niektóre sprz?ty mia?y by na przyk?ad fastest hit recovery ale wraz z tym wymagane 120 dexa.

Zwi?kszy? bym dmg broni mellee tak aby postacie mellee nie musia?y u?ywa? czarów aby porownywalnie z magiem expic.

Taki pomys?Smile Jestem ciekaw opinii, no i czy to w ogóle mo?liwe?
Raz jeszcze gratulacje za Awakening.
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 26 Oct, 2011 9:50    Post subject:

Witam

Temat przenosz? do polskiej sekcji.

Quote:
Niestety nie znam si? na asemblerze:
Ja równie?.

Jak by? chcia? balansowa? taki mod? Pomy?la?e? o tym? Mag bitewny? Mag zawsze w walce w zwarciu b?dzie gorszy od wojownika, cho?by mia? wi?cej dex i str ni? wojownik to i tak woj go zmiecie. S? jeszcze inne czynniki, nie tylko atrybuty STR/DEX/VIT/MAG które maj? wp?yw na rozgrywk?.

Czy jest mo?liwe? Pewnie jest mo?liwe ale do tego trzeba zna? dobrze ASM/HEX Smile

sel

PostPosted: 26 Oct, 2011 10:24    Post subject:

Zbalansowanie takiego moda to kompletnie inna bajka.
Potrzeba by bylo sporo testów.

Wydaje mi si?, ?e naj?atwiej balansowa? postacie za pomoc? sprz?tów oraz mo?e drobnych zmian w ich bonusach z racji fast block, fast attack, hit recovery oraz cast speed.

Na przyk?ad
Gdyby si? dobra? do takich parametrów jak na przyk?ad zwi?kszana szybko?? ataku przy fastest attack to by?o by mo?liwym zrobienie takiego sprz?tu który dla przyk?adu wymaga? by 200 dexa, mia? w sobie "jakby ukryte" fastest attack co by magowi dawalo tak? sam? szybko?? co wojowi z fastest atack.

"Otwarcie" statystyk to oczywi?cie nie wszystko ale dobry pocz?tek. Nast?pnie trzeba by sporo testów aby postacie by?y porównywalne.

Idealnie by by?o gdyby tego nie trzeba by?o robi? sprz?tem czyli je?eli dla przyk?adu fast block zale?a? od ilo?ci vitality (ka?de 5 vita zmniejsza?o by czas bloku o 0.01 sekundy). W takim wypadku oczywi?cie mag i tak mia? by wolniejszy blok od woja, ale jego przewag? by?y by czary (szybki heal?)

Takie wolne my?li:)
Wydaje mi si?, ?e trzeba by manipulowa? szybko?ciami aby to dobrze zbalansowa? ale mo?e jest inna metoda? Mo?e na przyk?ad wprowadzi? spell booki które wymagaj? na przyk?ad dexa i daj? umiej?tno?ci close combat? Na przyk?ad book of flash móg?by wymaga? 150 str ale robi? na prawd? znacz?cy dmg. Book of golem powinien te? by? raczej dla postaci mellee i móg?by wymaga? du?o str i dex ale sam golem by?by na prawd? mocny.

Ci??ko bez ?adnych testów powiedzie? jak to zbalansowa? bo jak sam zauwa?y?e? to by?by g?ówny problem tego moda. Trzeba ba spróbowa? zdj?? limity statsów oraz wywali? elixiry i zobaczy? co dalej.

Móg?by? poleci? jaki? poradnik "jak zacz??"? Co? dla noobów. W prawdzie jestem programist? z zawodu ale nie mam poj?cia z której strony w ogóle podej?? do robienia modów. Jakich tutoriali szuka??
Back to top
View user's profile Send private message
Noktis
Site Admin

PostPosted: 26 Oct, 2011 14:36    Post subject:

Tu masz kolka rzeczy dla pocz?tkuj?cych, ale to nie jest poradnik:
http://www.thedark5.com/forum/forum_posts.asp?TID=674&PN=1
W ogóle zapoznaj si? z Dark Forum.

Post new topic   Reply to topic    Diablo 1 HD Hellfire Mod - Awake Forum Index -> Diablo Przebudzenie [PL] All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum